INNOPUR FLOOR CLR 1K

INNOPUR FLOOR CLR 1K

TANIM:

INNOPUR FLOOR CLR 1K, tek komponentli,poliüretan esaslı likit bir malzemedir. Havadaki nemle kürlenir. Tüm yüzeye bütünsel, kesintisiz bir şekilde yapışarak şeffaf bir film oluşturur. Alifatik olduğundan güneş ışınlarına direk maruz kaldığında sararmaz. İçeriği, UV ışınlarına, kimyasal, mekanik, termal ve doğal etkilere karşı malzemeye mükemmel direnç gücü veren saf elastomerik hidrofobik poliüretan reçineye dayanmaktadır.

KULLANIM YERİ:

Endüstriyel zeminler

Taş, mermer, tuğla ve ahşap gibi yapı malzemeleri

Demir çelik ve alüminyum gibi metaller

Kapı ve pencere aksamları

Ahşap zeminler

Mobilya

 AVANTAJLARI:

Kısa sürede kürlenir.

Tüm yüzeye   güçlü yapışır.

Isı ve UV direnci mükemmeldir. 80 °C’a kadar sararmaz, soyulmaz ve yumuşamaz..

Kimyasallara ve mekanik baskılara karşı direnci üstün düzeydedir (yüksek gerilme ve sürtünme mukavemeti).

 TEKNİK ÖZELLİKLERİ:

Görünüm: Likit
Yoğunluk: 0,95 ± 0,05 gr/cm³  20ºC
Hacmen Katı: %50 (A+B)
Kuruma Süresi (+25°C): 4-6 saat
Katlar Arası Bekleme: 6-24 saat
Servis Isısı: -40 ile 80  ºC
Shore D Sertliği: ˃60
Kopmadaki Gerilme Mukavemeti: 550 kg/cm² (55 N/mm²)
Uzama Yüzdesi: ˃60   %
Su Buhar Geçirimi: 0,8 gr/ m²
Su Emilimi: < %1
QUV (hava etkeninde hızlandırılmış aşınma testi) 60°Cde 4 saat UV (UVB Lambaları) ve 50°Cde 4 saat COND uygulaması 2000 saat gecti
Hidroliz (Potasyum Hidroksit %8, 60 °Cda 10 gün) Elastomeric özelliğinde belirgin bir değişme görülmedi

UYGULAMA:

Çevre Koşulları:

Havanın bağıl nemi en çok %80, uygulama sıcaklığı (çevre ve yüzey) +3°C ile +35°C arasında olmalıdır.

Açık alanlarda uygulamaya başlamadan 24 saat önce, uygulama esnasında ve uygulamadan 24 saat sonra yağmurlu olmamalıdır.

Zemin sıcaklığı o anki şebnemleşme (çiğ düşme) sıcaklığının 3°C üzerinde olmalıdır. (Ortam sıcaklığı-Ortam Nemi-Şebnemleşme Sıcaklığı tablosunu firmamızdan isteyiniz.)

Sağlam olmayan alt katmanlar için önerilmez. Kalın katlar halinde uygulanmaz.

Yüzey Hazırlığı:

Yüzey, mümkünse basınçlı su kullanılarak temizlenmeli; yağ, gres, yakıt ve parafin atıkları çıkarılmalı, ayrıca kalıp ayırıcı maddelerden, çimento artıkları, talaşları, gevşek parçacıklar ve kürlenmiş membranlardan da tamamen arındırmalıdır.Camsı, sırlı alt katmanlar gradasyonlanmalı veya INNOPUR PRIMER ile astarlanmalıdır. Astar için daha ayrıntılı bilgi için lütfen teknik departmanımızla temasa geçiniz.

Uygulama yapılacak yüzey KURU olmalıdır. Son kat olarak kullanılmak istenildiğinde alttaki boyanın rengini korumak için maksimum %10 oranında pigment macunla renklendirilmelidir.

Zemin kaplama malzemesi, epoksi/poliüretan boya veya kendiliğinden seviyelenen sistemler üzerine son kat olarak kullanılmak istenildiğinde, yine maksimum %10 oranında  pigment macununla renklendirilmiş olarak ana kat uygulamasının ardından, 24 saat içinde uygulanmalıdır.

Karıştırma:

Malzemeyi karıştırırken veya pigmente ederken hava kabarcığı oluşmamasına dikkat ediniz, aksi takdirde kürlenmiş membran üzerinde kabarcıklar kalabilir. Düşük hızda (300 devir/dakika) çalışan bir mikser veya elle karıştırılabilir.

Uygulama:

Fırça, rulo ya da havasız püskürtme makinesiyle bir ya da iki kat uygulayınız. Katlar arasındaki süre 48 saati aşmamalıdır.

Pigmentsiz uygulamada, alt katmanın ya da yüzeyin UV ışınlarına karşı dirençli olup olmadığı göz önünde bulundurulmalı ve bu yönde gereken yapılmalıdır.

TÜKETİM:Her bir kat için minimum tüketim:   0.1 kg/m2

 AMBALAJ BİLGİLERİ:  4 LT, 20 LT

.DEPOLAMA BİLGİLERİ:

Açılmamış orijinal kovalarında, 5°C ile 25°C arası sıcaklıktaki  kuru  ortamlarda minimum 12 ay saklanabilir. Açılan kovadaki malzeme mümkün olduğunca en kısa sürede kullanılmalıdır.

Post author